Перейти до основного вмісту

Роздуми про ідеальну архітектуру додатків. Частина 2: Розвіюємо міфи?

Зміст

Частина 2

Пролог

Пройшло вже декілька дній з моменту публикації першого посту по даній темі. Ох і наслухався я про себе за цей час, ну, не так про себе, як про саму ідею. На жаль, все "Фу..." не пішло в коментарі. Хтось писав в скайп і джаббер, хтось в особистому співлкуванні. Підбиваючи підсумки: всі засумнівались і посміхались. Але... Багато хто так і не зрозумів, що я хочу донести, тобто неправильно зрозуміли суть задачі, яку я пробую вирішити, і зараз я це хотів би поправити. це швидше моя помилка.

Я не пробую створити універсальний засіб вирішення інженерних задач

Це в корені оманливе твердження, яке я отримав в коментарях до попереднього поста. Універсальне рішення - це наш мозгок Але найбільш цікавий момент тут в тому, що він не призначений напряму вирішувати задачі. Схему його роботи шивдше можна подати як: "навчитись рішати" -> "рішити". А в наш час ще й створити засіб для того, щоб задачу, яку ми навчились рішати - вирішував хтось іншй. Наприклад, арифметичні операції прекрасно виконує калькулятор.

До чого я веду?

Я веду до того, щоо я хочу сторити не фреймворк, який вирішує всі задачі (тобто не певну уіиверсальну нейромережу, і ніякий інший універсальний апарат розв'язання задач), - це уже не будет фреймворк, а "кнопка" "Зробити зашибісь". Я хочу створити фреймворк, що реалізує архітектуру (підхід, методологію) для проектування додатків, яку можна застосовувати при вирішенні всіх задач.

Наводжу приклад

практично всі великі комерційні комп'ютерні ігри створюються на об'єктно-оріентованих мовах програмування (в основному це С++). Спроба зробити гру, користуючисьь тільки структурним підходом призведе самі розумієте до чого.

Але тут такий цікавий факт. Маючи, наприклад, в своєму розпорядженні, грубо кажучи, функцію main (розглянемо варіант на С), ми можемо написати будь-який додаток:

int main() {
    // Do any task in the world
    return 0;
}

Тобто, по суті, ось воно! =) Відсутність фреймворку, якихось архітектурних правил і обмежень і привело нас до ціли. Користуючись таким "фреймворком" можна зробити все.

Смішно, правда?

Дійсно, понаписував тут про терминаторів, про всяку фігню і дойшов до того, що фреймворки нафіг не потрібні. Не зовсім так.
Суть моїх починань в тому, що розвиваючи код, наведений вище таким чином, щоб він спрощував життя розробнику і при цьому не накладав на нього обмежень у вирішенні якої б то не було задачі, ми отримаємо те, що нам і потрібно. Ну, а, оскільки я, все ж таки згадував, що пробувати виконати реалізацію будемо на Python, то початком будет що? Правильно, - порожній Python-модуль.
Тобто, клжен раз додаючи рядок коду в фреймворк варто задумуватись і доводити, що такий підхід не змусить розробника, який знаходиться в здравому умі і світлій пам'яті, втикати костилі в програму.

Висновок

Справи з підкоренням світу йдуть досить погано, але, дякуючи впевненості Андрія Свєтлова в тому, що задача більш проста, якось до неї повернусь, може навіть напишу про прогрес тут.
Надіюсь, що вніс деяку ясність в ідею, викладену в попередній публікації, якщо не запутав вас ще більше :)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

Python: PEP-8 чи не PEP-8

Пост - не технічний, кому не цікаво - можете далі не читати... PEP-8, хоча й фактично є пропозицією по розширенню Python під номером 8, серед Python програмістів уже став терміном, що позначає правила стилю оформлення коду. Ні, я не збираюсь зараз описувати його тут - про нього можна почитати в першоджерелі . Питання в тому, слідувати цьому стандарту, чи не слідувати? Ітак, стандарт це в більшості випадків добре, оскільки вносить порядок. Наприклад, стандарт USB 2.0 - просто прекрасний стандарт, уявіть собі, якби флешки були не USB, а кожна мала б свій вихід :)... Жахливо, так, були б у нас USB-порти як card-reader'и - 62 в 1.. Реально 62 в 1 Інша справа з PEP-8. Тут все по іншому, адже програма не змінює свою поведінку, якщо ми будемр робити відступ не в 4 пробіла, а 2 (добре, що більшість, все-таки, робить 4), або будемо ставити пробіл перед другою дужкою, чи не будемо і т.д..  Отже, кожен програміст може редагувати свій код як йому хочеться. Мені, наприклад, подобається