Перейти до основного вмісту

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +.

Панацея - Win API

Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32, яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api.

>>> import win32api

Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE:
 • GetKeyboardLayout
 • GetKeyboardLayoutList
 • LoadKeyboardLayout
В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout. Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два:
 1. рядок з ідентифікатором розкладки.
 2. дію.
Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN. Отже, для нас є важливими дві речі:
 1. Отримати ідентифікатор розкладки.
 2. Другим параметром передати дію перемикання на завантажену розкладку.
Перший параметр ми можемо з легкістю отримати з реєстру за шляхом: HKEY_CURRENT_USER/Keyboard Layout/Preload. Отже, оберемо перемикання на українську мову. В реєстрі бачимо приблизно наступне:

Значення запису реєстра як раз і буде необхідним ідентифікатором розкладки. Отже, все, що потрібно зробити:

>>> import win32api
>>> win32api.LoadKeyboardLayout("00000422",1)

Коментарі

 1. Я так понял, что значения в реестре для русской раскладки на каждой машине будет одинаковым?
  Как себя ведет эта функция, если у пользователя нет такой раскладки: функция LoadKeyboardLayout подключит ее в любом случае или выдаст ошибку?

  ВідповістиВидалити
 2. > Я так понял, что значения в реестре для русской раскладки на каждой машине будет одинаковым?

  Верно, это идентификаторы раскладок для клавиатуры в ОС Windows XP, Vista, 7, и на всех машинах с данными системами, они одинаковы.

  > Как себя ведет эта функция, если у пользователя нет такой раскладки: функция LoadKeyboardLayout подключит ее в любом случае или выдаст ошибку?

  Если у пользователя нет такой раскладки LoadKeyboardLayout ее загружает, если есть - не загружает =), так как она уже есть. В этом случае сработает только второй параметр, который скажет, что сделать дальше - в случае, когда значение второго параметра - 1, выполнится переключение раскладки. Есть и другие значения, можно посмотреть в MSDN, в посте есть ссылка.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: PEP-8 чи не PEP-8

Пост - не технічний, кому не цікаво - можете далі не читати... PEP-8, хоча й фактично є пропозицією по розширенню Python під номером 8, серед Python програмістів уже став терміном, що позначає правила стилю оформлення коду. Ні, я не збираюсь зараз описувати його тут - про нього можна почитати в першоджерелі . Питання в тому, слідувати цьому стандарту, чи не слідувати? Ітак, стандарт це в більшості випадків добре, оскільки вносить порядок. Наприклад, стандарт USB 2.0 - просто прекрасний стандарт, уявіть собі, якби флешки були не USB, а кожна мала б свій вихід :)... Жахливо, так, були б у нас USB-порти як card-reader'и - 62 в 1.. Реально 62 в 1 Інша справа з PEP-8. Тут все по іншому, адже програма не змінює свою поведінку, якщо ми будемр робити відступ не в 4 пробіла, а 2 (добре, що більшість, все-таки, робить 4), або будемо ставити пробіл перед другою дужкою, чи не будемо і т.д..  Отже, кожен програміст може редагувати свій код як йому хочеться. Мені, наприклад, подобається