Перейти до основного вмісту

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +.

Панацея - Win API

Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32, яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api.

>>> import win32api

Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE:
 • GetKeyboardLayout
 • GetKeyboardLayoutList
 • LoadKeyboardLayout
В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout. Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два:
 1. рядок з ідентифікатором розкладки.
 2. дію.
Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN. Отже, для нас є важливими дві речі:
 1. Отримати ідентифікатор розкладки.
 2. Другим параметром передати дію перемикання на завантажену розкладку.
Перший параметр ми можемо з легкістю отримати з реєстру за шляхом: HKEY_CURRENT_USER/Keyboard Layout/Preload. Отже, оберемо перемикання на українську мову. В реєстрі бачимо приблизно наступне:

Значення запису реєстра як раз і буде необхідним ідентифікатором розкладки. Отже, все, що потрібно зробити:

>>> import win32api
>>> win32api.LoadKeyboardLayout("00000422",1)

Коментарі

 1. Я так понял, что значения в реестре для русской раскладки на каждой машине будет одинаковым?
  Как себя ведет эта функция, если у пользователя нет такой раскладки: функция LoadKeyboardLayout подключит ее в любом случае или выдаст ошибку?

  ВідповістиВидалити
 2. > Я так понял, что значения в реестре для русской раскладки на каждой машине будет одинаковым?

  Верно, это идентификаторы раскладок для клавиатуры в ОС Windows XP, Vista, 7, и на всех машинах с данными системами, они одинаковы.

  > Как себя ведет эта функция, если у пользователя нет такой раскладки: функция LoadKeyboardLayout подключит ее в любом случае или выдаст ошибку?

  Если у пользователя нет такой раскладки LoadKeyboardLayout ее загружает, если есть - не загружает =), так как она уже есть. В этом случае сработает только второй параметр, который скажет, что сделать дальше - в случае, когда значение второго параметра - 1, выполнится переключение раскладки. Есть и другие значения, можно посмотреть в MSDN, в посте есть ссылка.

  ВідповістиВидалити
 3. Чтобы ускорить и упростить роботу с Win appi есть html5 шаблон , которые улучшат уровень поддержки мультимедиа-технологий, и прочих программ.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

wxPython: Gif-анімація і прозорість

Коротко про анімацію в wxPython Дядечко робить анімацію на wxPython В wxPython засоби для роботи з анімацією - це пакет wx.animate . Пакет досить нехитрий - всього декілька класів, з яких частіше за все в роботі використовуються 2: wx.animate.Animation - інкапсулює параметри анімації, а також підтримує завантаження анімації з файлу. Підтримує Gif і Ani   формати анімацій. wx.animate.GifAnimationCtrl - Контрол для рендера і Gif-анімації в графічному інтерфейсі додатку. Останній - дуже класний засіб, оскільки дозволяє фактично в декілька рядків додати в вікно готовуу анімацію: ag_fname = r"progress.gif" ag = wx.animate.GIFAnimationCtrl(self, -1, ag_fname, pos=(0, 0), size=(64,64)) ag.GetPlayer().UseBackgroundColour(True) ag.Play() Досить непогано. І навіть більше ... прозорість. Прозрачность Третій рядок наведеного коду натякає нам, що анімація буде використовувати замість кольору, який в ній встановлений прозорим - фоновий колір вікна. Кажуть, що на GTK воно так і