Перейти до основного вмісту

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +.

Панацея - Win API

Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32, яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api.

>>> import win32api

Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE:
 • GetKeyboardLayout
 • GetKeyboardLayoutList
 • LoadKeyboardLayout
В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout. Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два:
 1. рядок з ідентифікатором розкладки.
 2. дію.
Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN. Отже, для нас є важливими дві речі:
 1. Отримати ідентифікатор розкладки.
 2. Другим параметром передати дію перемикання на завантажену розкладку.
Перший параметр ми можемо з легкістю отримати з реєстру за шляхом: HKEY_CURRENT_USER/Keyboard Layout/Preload. Отже, оберемо перемикання на українську мову. В реєстрі бачимо приблизно наступне:

Значення запису реєстра як раз і буде необхідним ідентифікатором розкладки. Отже, все, що потрібно зробити:

>>> import win32api
>>> win32api.LoadKeyboardLayout("00000422",1)

Коментарі

 1. Я так понял, что значения в реестре для русской раскладки на каждой машине будет одинаковым?
  Как себя ведет эта функция, если у пользователя нет такой раскладки: функция LoadKeyboardLayout подключит ее в любом случае или выдаст ошибку?

  ВідповістиВидалити
 2. > Я так понял, что значения в реестре для русской раскладки на каждой машине будет одинаковым?

  Верно, это идентификаторы раскладок для клавиатуры в ОС Windows XP, Vista, 7, и на всех машинах с данными системами, они одинаковы.

  > Как себя ведет эта функция, если у пользователя нет такой раскладки: функция LoadKeyboardLayout подключит ее в любом случае или выдаст ошибку?

  Если у пользователя нет такой раскладки LoadKeyboardLayout ее загружает, если есть - не загружает =), так как она уже есть. В этом случае сработает только второй параметр, который скажет, что сделать дальше - в случае, когда значение второго параметра - 1, выполнится переключение раскладки. Есть и другие значения, можно посмотреть в MSDN, в посте есть ссылка.

  ВідповістиВидалити
 3. Чтобы ускорить и упростить роботу с Win appi есть html5 шаблон , которые улучшат уровень поддержки мультимедиа-технологий, и прочих программ.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Переходимо на Python 3. Де ж ти, reduce?

Це мій другий пост про освоєння Python 3. Почався він з того, що захотілось мені використати всім відому вбудовану функцію reduce, а я замість робочого коду отримав NameError . Виявляється в Python 3 вона вже не вбудована, а знаходится в модулі functools , в який, починаючи з версії Python 2.5, засунули декілька корисних речей для роботи з об'єктами-функціями. Тобто тепер функцію reduce потрібно імпортувати. from functools import reduce Варто зазначити, що специфікація функції не змінилась, працює вона точно так, як і в другому пітоні. Постало питання: "Навіщо?". (Більш детально про reduce читаємо в документації ). З чого все почалось? А почалось все з Гвідо ван Россума, який сказав наступне, коли тільки Python 3k починали розробляти. Ось довільний переклад: Близько 12 років тому в Python з'явились lambda, reduce(), filter() і map(); з'явились вони через (здається) Lisp-хакера, якому не вистачало їх в Python, і який надав працюючі патчі. Але, незважаючи ні на щ