Перейти до основного вмісту

Особливості промислового копіювання файлів в Python

Зіткнувся з задачею копіювання файлів в Python. Задача полягала в тому, щоб копіювати повністю структуру папок з одного місця в інше, запускати програму, а пітом видаляти весь вміст, який був скопійованим.
Перші кроки
Перше, що прийшло в голову - використовувати для задачі os.walk(). Дана функція виконує рекурсивний прохід по вказаному шляху, приймаючи параметром папку в якості кореня дерева, яке необхідно обійти. Варто зазначити, що тут важливим параметром є topdown, в тому випадку, якщо ви на кожному кроці хочете виконувати якій дії (в моєму випадку - це прогрес бар, який є індикатором проходження процесу копіювання). Це опціональний параметр, який приймає булеве значення, яке визначає порядок обходу. Для копіювання вирішив використовувати функцію copy модуля shutil, який входить в стандартну бібліотеку python. Вуаля, все працює. Видаляємо файли післе запуску програми, аналогічно обходячи дерево, тільки уже в тій папці, в яку файли були скопійовані.
Невеличка проблемка
Нащо це все? Особливістю даної задачі є те, що файли необхідно копіювати з оптичного носія (CD/DVD-диска). Копіювати на жорсткий диск необхідно, оскільки деякі програми для своії роботы використовують тимчасові файли, а також пишуть дані в файли налаштувань. В чому різниця? А різниця в тому, що при використанні функції copy, файли копіюються разом з бітами доступу, а, оскільки, джерелом є оптичний диск, то вони всі позначені як "тільки для читання".
Рішення
Рішення досить просте - використовувати функцію copyfile з цього ж модуля, який не зберігає біти доступу. Таким чином файли з легкістю можут бути видалені.
Знання - сила
Модуль shutils має також достатньо зручні і корисні функції масової обробки файлів, як, наприклад, copytree, чи rmtree, які дозволяють відмовитись від використання os.walk(). В даному випадку copytree використовувати не вийде, оскільки туди не можна вставити додатковий код на этапі копіювання окремого файлу, а rmtree дуже навіть добре скорочує кількість коду.
Висновки
Знання - сила. Перед вирішенням задачі робимо більш глибоке дослідження готових рішень та інструментів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

wxPython: Gif-анімація і прозорість

Коротко про анімацію в wxPython Дядечко робить анімацію на wxPython В wxPython засоби для роботи з анімацією - це пакет wx.animate . Пакет досить нехитрий - всього декілька класів, з яких частіше за все в роботі використовуються 2: wx.animate.Animation - інкапсулює параметри анімації, а також підтримує завантаження анімації з файлу. Підтримує Gif і Ani   формати анімацій. wx.animate.GifAnimationCtrl - Контрол для рендера і Gif-анімації в графічному інтерфейсі додатку. Останній - дуже класний засіб, оскільки дозволяє фактично в декілька рядків додати в вікно готовуу анімацію: ag_fname = r"progress.gif" ag = wx.animate.GIFAnimationCtrl(self, -1, ag_fname, pos=(0, 0), size=(64,64)) ag.GetPlayer().UseBackgroundColour(True) ag.Play() Досить непогано. І навіть більше ... прозорість. Прозрачность Третій рядок наведеного коду натякає нам, що анімація буде використовувати замість кольору, який в ній встановлений прозорим - фоновий колір вікна. Кажуть, що на GTK воно так і