Перейти до основного вмісту

Як приховати wxMediaCtrl

Задача

Вчора переді мною постала цікава задача. Потрібно було приховати wxMediaCtrl, який займається програванням відео на формі. Взагалі, оскільки в wxPython все, що малюється, є вікном (window), переглянув методи wxWindow.

В лоб

Ну, логічно, що для приховання знадобиться метод Hide(), але тут-то і виявились граблі. Hide() дійсно ховає контрол, для чого він і призначений, але, з іншого боку, ламає позиціювання у всіх сайзерах, через що в мене всі інші контроли попливли. Звісно, якщо сайзери відсутні, і все позиціювання виконується в абсолютних координатах - ніяких проблем, Hide() підійде, але в моєму випадку - ні.

Неочікуване рішення

Переробляти все не хотілось, хоча і форма в мене, в принципі не ресайзиться, тому методом научного тика виявив, що проблему можна вирішити використанням методу Freeze(). Відповідно, обернений результат досягається методом Thaw().

Чому рішення неочікуване? Тому що я ніяк не очікував, що після виклику Freeze() контрол стане невидимим, власне, якщо звернутись до реалізації Freeze(), то можна виявити, що він попереджує будь-яку візуальні зміни об'єкта, незважаючи на роботу, яка над ним виконується.

Freeze

Сам по собі метод Freeze() цікавий тим, що дозволяє оптимізувати роботу вікон на етапі візуалізації. Наприклад, перед вставкою великої кількості елементів в комбо-бокс, варто йому зробити Freeze(), а після, - Thaw(). Таким чином, поки елементи вставляються, виклики перемалювання виконуватись не будуть.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

wxPython: Gif-анімація і прозорість

Коротко про анімацію в wxPython Дядечко робить анімацію на wxPython В wxPython засоби для роботи з анімацією - це пакет wx.animate . Пакет досить нехитрий - всього декілька класів, з яких частіше за все в роботі використовуються 2: wx.animate.Animation - інкапсулює параметри анімації, а також підтримує завантаження анімації з файлу. Підтримує Gif і Ani   формати анімацій. wx.animate.GifAnimationCtrl - Контрол для рендера і Gif-анімації в графічному інтерфейсі додатку. Останній - дуже класний засіб, оскільки дозволяє фактично в декілька рядків додати в вікно готовуу анімацію: ag_fname = r"progress.gif" ag = wx.animate.GIFAnimationCtrl(self, -1, ag_fname, pos=(0, 0), size=(64,64)) ag.GetPlayer().UseBackgroundColour(True) ag.Play() Досить непогано. І навіть більше ... прозорість. Прозрачность Третій рядок наведеного коду натякає нам, що анімація буде використовувати замість кольору, який в ній встановлений прозорим - фоновий колір вікна. Кажуть, що на GTK воно так і