Перейти до основного вмісту

wxPython: Gif-анімація і прозорість

Коротко про анімацію в wxPython

Дядечко робить анімацію на wxPython
В wxPython засоби для роботи з анімацією - це пакет wx.animate. Пакет досить нехитрий - всього декілька класів, з яких частіше за все в роботі використовуються 2:

  1. wx.animate.Animation - інкапсулює параметри анімації, а також підтримує завантаження анімації з файлу. Підтримує Gif і Ani формати анімацій.
  2. wx.animate.GifAnimationCtrl - Контрол для рендера і Gif-анімації в графічному інтерфейсі додатку.
Останній - дуже класний засіб, оскільки дозволяє фактично в декілька рядків додати в вікно готовуу анімацію:

ag_fname = r"progress.gif"
ag = wx.animate.GIFAnimationCtrl(self, -1, ag_fname, pos=(0, 0), size=(64,64))
ag.GetPlayer().UseBackgroundColour(True)
ag.Play()

Досить непогано. І навіть більше ... прозорість.

Прозрачность

Третій рядок наведеного коду натякає нам, що анімація буде використовувати замість кольору, який в ній встановлений прозорим - фоновий колір вікна. Кажуть, що на GTK воно так і є, але я, на жаль, не міг в цьому переконатись, оскільки пишу софт, який дав натхнення на написання цієї сттаті, виключно для ОС Windows.

Що ж, на Windows воно чуть-чуть не зовсім так. У випадку, коли вікно, на якому знаходиться контрол має встановлений колір фону без додаткових надлишків - все прекрасно. Проблеми починаються тоді, коли на формі вручну через графічний контекст малюється картинка чи, форма взагалі не прямокутна, а довільного формату (на жаль, так вийшло, що це вій випадок).

В такому випадку GifAnimationCtrl тільки заважає, оскільки на нашій красивій формі вимальовується анімація з прямокутним сірим (ну, чи яким там у вас буде) фоном.

Выход есть

Що ж, відкидаємо контрол, беремо голу анімацію (благо wx.animate.Animation має всі засоби для отримання інформації про кадри, їх кількість і "прозорий" колір) і малюємо на необхідному вікне, користуючись DC (звісно ж BufferedDC, щоб уникнути неприємних блимань) і таймером. Все, що нам потрібно:
  • wx.Timer
  • wx.animate.Animation (.GetFrameCount(), .GetFrame(), ...)
  • wx.BufferedDC
Єдине, що тут важливо, - метод GetFrame(frame_number) повертає не wx.Bitmap, який малюють, а wx.Image. Тому, щоб отримати картинку для малювання, потрібно зробити Animation.GetFrame(number).ConvertToBitmap().

При цьому, якщо вихідний файл анімації має прозорий колір, картинці навіть не потрібно робити SetMask(), маска будет створена виходячи з кадру і кольору прозорості. Код приводити не буду, в різних ситуаціях він може бути різним, але зміст, думаю, зрозумілий.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

Python: PEP-8 чи не PEP-8

Пост - не технічний, кому не цікаво - можете далі не читати... PEP-8, хоча й фактично є пропозицією по розширенню Python під номером 8, серед Python програмістів уже став терміном, що позначає правила стилю оформлення коду. Ні, я не збираюсь зараз описувати його тут - про нього можна почитати в першоджерелі . Питання в тому, слідувати цьому стандарту, чи не слідувати? Ітак, стандарт це в більшості випадків добре, оскільки вносить порядок. Наприклад, стандарт USB 2.0 - просто прекрасний стандарт, уявіть собі, якби флешки були не USB, а кожна мала б свій вихід :)... Жахливо, так, були б у нас USB-порти як card-reader'и - 62 в 1.. Реально 62 в 1 Інша справа з PEP-8. Тут все по іншому, адже програма не змінює свою поведінку, якщо ми будемр робити відступ не в 4 пробіла, а 2 (добре, що більшість, все-таки, робить 4), або будемо ставити пробіл перед другою дужкою, чи не будемо і т.д..  Отже, кожен програміст може редагувати свій код як йому хочеться. Мені, наприклад, подобається