Перейти до основного вмісту

Wirbel - проект закрито

Мій останній пост про мову Wirbel трошки привернув увагу зацікавлених пітоністів, але тут я вимушений всіх розчарувати (заголовок цього коротенького поста натякає на це). 

З моменту останньої публікації пройшло вже більше двох тижнів, а всі мої спроби достукатись до автора з приводу Wirbel так і не увінчались успіхом. Останні активні зміни в сорцах датовані 2008 роком, так що, судячи з усього, автор, як то кажуть, "забив" на своє дітище, і зайнявся чимось більш корисним з його точки зору.

Все, що може бути цікавим про мову можна глянути в попередньому коротенькому огляді. Спробував написати на Wirbel програмку, яка вирішує квадратне рівняння і в мене вийшло, але тільки тоді, коли я самостійно реалізував алгоритм отримання квадратного кореня числа =)

Варто зазначити, що код компілятора, який, як вже згадувалось, написаний на C++, читати досить легко. Автор пише ідеально структурирований і чистий код (навіть враховуючи глибоку відсутність у мене практичних навиків написання коду на C++, код компілятора - простий і зрозумілий).

Всім дякую за увагу.

Коментарі

 1. Жалко. Нормального компилируемого объектно-императивного языка, как не было, так и нет... и не будет.

  ВідповістиВидалити
 2. На самом деле начало у человека было довольно здравое и то, как компилятор организован, показало опытного специалиста.

  Плохая реклама в сообществе и довольно жесткая лицензия сделали свое дело. Такое одному человеку довести до ума сложно (еще ж надо как-то семью кормить и отдыхать после работы), даже учитывая ту большую работу, которую он проделал.

  ВідповістиВидалити
 3. Это всё ясно.
  Но дело не только в рекламе, но и в тормознутости программистов. Посмотри как долго мы на "тройку" переходим, например. Но тут особого выбора нет и поэтому постепенно перейдём.
  Ну или вот есть замечательный язык D... А всё равно все на дебильном C++ пишут.
  А на днях на меня вообще очень сильно обиделись, когда я сказал, что perl, это старое страшное дерьмо, которое не достойно жить в XXI веке.
  Так что мы сами тормозим прогресс.

  ВідповістиВидалити
 4. ZZZ, ты забываешь, что сами по себе технологии не развиваются. В мире есть, к сожалению, единственный двигатель прогресса, - заработать бабло. От этого все и пляшут.

  На тройку переходим долго по очевидным причинам - слишком много даже в стандартной либе переписывать, я уже молчу о таких монстрах, как, например, Twisted.

  Другое дело - отсутствие (или, скажем, малая активность) интереса к активной работе над обновлением стандартов типа dbapi и wsgi (на двойке работает и все довольні). А тут, как говорится, нет стандарта - нифига не делаем.

  ВідповістиВидалити
 5. Правильно говоришь: заработать бабло. Но лично мне, хочется при этом ещё и удовольствие получить.
  Очень радует, что хотя бы в сфере интерпретируемых и функциональных языков у нас есть хоть какой-то прогресс...

  ВідповістиВидалити
 6. Разработчик, кстати, 15го числа этого месяца написал про прекращение разработки. Видимо прочитал письма.

  Сказал, что если кто-то хочет разрабатывать — обращайтесь

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

Переходимо на Python 3. Де ж ти, reduce?

Це мій другий пост про освоєння Python 3. Почався він з того, що захотілось мені використати всім відому вбудовану функцію reduce, а я замість робочого коду отримав NameError . Виявляється в Python 3 вона вже не вбудована, а знаходится в модулі functools , в який, починаючи з версії Python 2.5, засунули декілька корисних речей для роботи з об'єктами-функціями. Тобто тепер функцію reduce потрібно імпортувати. from functools import reduce Варто зазначити, що специфікація функції не змінилась, працює вона точно так, як і в другому пітоні. Постало питання: "Навіщо?". (Більш детально про reduce читаємо в документації ). З чого все почалось? А почалось все з Гвідо ван Россума, який сказав наступне, коли тільки Python 3k починали розробляти. Ось довільний переклад: Близько 12 років тому в Python з'явились lambda, reduce(), filter() і map(); з'явились вони через (здається) Lisp-хакера, якому не вистачало їх в Python, і який надав працюючі патчі. Але, незважаючи ні на щ