Перейти до основного вмісту

Тепер Google App Engine SDK доступний на мові Google Go

В даному пості не виявлю особливої творчості, просто публікую тут переклад посту з блогу Go Project. Цей пост вважаю дуже важливим, оскільки це перше серйозне застосування цієї мови; і хоча мова позиціонується як засіб системного прогрумвання, в даному випадку отримуємо мову для веб розробки на хмарній платформі Google App Engine.


ОригіналПост на блозі Go Project


Google App Engine надає надійні, масштабовані і прості засоби для створення веб додатків. Більше сотні тисяч додатків хостяться на appspot.com і користувацьких доменах, і при цьому використовують інфраструктуру App Engine. Спочатку система була зроблена для створення додатків на Python, а в 2009-му році додалась ще й підтримка мови Java. Сьогодні, на Google I/O, ми з захопленням оголошуємо вам, що наступним буде Go. Зараз ця можливість позначена як експериментальна в App Engine, оскільки технологія є новою; але при цьому команды App Engine і Go раді цьому досягненню.


Під словами "технологія нова" ми маємо на увазі те, що вона ще "обкатується". На сьогодні App Engine SDK для Go доступний для завантаження, а скоро буде доступним і для хостингу. Починаючи з сьгодні, використовуючи SDK, ви отримуєте можливість створювати веб додатки, вивчати API (а макож мову, якщо вона для вас є новою), а також запускати веб додатки локально. Коли буде доступна можливість хостингу, ви з легкістю зможете перемістити проект в хмару Google.

Якщо вам не терпиться, і ви не можете чекати так довго, ви можете стати довіреним тестувальником. Для цього варто зареєструватись, і ви попадете в список тих, кому дана функція буде доступна раніше за всіх. Після періоду тестування, ми відкриємо цю можливість всім, хоча вона й буде ще деякий час залишатись експериментальною частиною App Engine.

Це одна класна, але менш очевидна річ, - це те, що вам надається дуже простий спосіб взаємодії з Go. У вас Go може бути навіть не встановлений, оскільки SDK містить компілятор всередині. Просто завантажте SDK, розпакуйте, і починайте писати програми. Більше того, сервер додатків, який входить в склад SDK, не вимагає від вас додатку, скомпільованого власноруч; все автоматизовано.

В SDK ви знайдете багато стандартних API App Engine, написаних в хорошому Go-стилі, включаючи Datastore, Blobstore, URL Fetch, Mail, Users, та інші. Підтримка решти API буде додана з часом. Вам надається повна підтримка мови Go і майже всі стандартні бібліотеки, окрім декількох речей, які не має змісту використовувати в середовищі App Engine. Наприклад, немає пакета unsafe, а пакет syscall урізаний. (Реалізація використовує розширену версію налаштування в Go Playground на golang.org.)Також, хоча й go-рутини і канали є, коли додаток на Go працює в App Engine, допускаеться запуск лише одного потоку в конкретному екземплярі (instance). Тобто всі go-рутини запускаються в єдиному потоці операційної системи і немає ніякої можоливості використовувати паралельність CPU для клієнтського запиту. Мы очікуємо, що вдасться побороти це обмеження з часом.


Незважаючи на дріюні обмеження, це справжня мова: код викладається в формі вихідних кодів і компілюється в хмарі з використанням 64-бітного x86 компілятора (6g), таким чином це перша компільована мова, яка працює на App Engine. Go в App Engine надає можливість створювати додатки, від яких вимагається ефективність використання ресурсу CPU.

Якщо ви хочете дізнатись більше, читайте документацію (починаючи з “Getting Started”). Бібліотеки і SDK поставляються у відкритому коді, котрі розміщені на http://code.google.com/p/appengine-go/. Ми створили новий список розсилки google-appengine-go; не соромтесь зв'язуватись з нами з приводу запитань про App Engine. Трекер задач для App Engine - це місце для надсилання повідомлень про помилки, пов'язані з новим Go SDK.

Go App Engine SDK доступний для Linux і Mac OS X (10.5 чи більше); сподіваємось, що Windows версія також будет скоро доступна.

Ми хочемо висловити вдячність за всю допомогу і ентузіазм команди Google App Engine, яка зробила все описане можливим.- David Symonds, Nigel Tao, Andrew Gerrand, і решту Команди Go.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

Python: PEP-8 чи не PEP-8

Пост - не технічний, кому не цікаво - можете далі не читати... PEP-8, хоча й фактично є пропозицією по розширенню Python під номером 8, серед Python програмістів уже став терміном, що позначає правила стилю оформлення коду. Ні, я не збираюсь зараз описувати його тут - про нього можна почитати в першоджерелі . Питання в тому, слідувати цьому стандарту, чи не слідувати? Ітак, стандарт це в більшості випадків добре, оскільки вносить порядок. Наприклад, стандарт USB 2.0 - просто прекрасний стандарт, уявіть собі, якби флешки були не USB, а кожна мала б свій вихід :)... Жахливо, так, були б у нас USB-порти як card-reader'и - 62 в 1.. Реально 62 в 1 Інша справа з PEP-8. Тут все по іншому, адже програма не змінює свою поведінку, якщо ми будемр робити відступ не в 4 пробіла, а 2 (добре, що більшість, все-таки, робить 4), або будемо ставити пробіл перед другою дужкою, чи не будемо і т.д..  Отже, кожен програміст може редагувати свій код як йому хочеться. Мені, наприклад, подобається