Перейти до основного вмісту

Засоби розробки для мови Go і Lite IDE

Google Go - мова нова, фактично, поки що навіть релізів ще не було, але, тим не менш, робота над ним кипить надактивно, кожен день додаються нові можливості, фіксяться баги і оновлюється документація. Таким чином, на даний момент Go уже є повноцінною мовою, яку починають використовувати в реальних маленьких та середніх проектах.

А тому хочеться  мати достойне IDE, щоб скрасити сірі будні кодінгу на Go. Сказати, що розробники мови не думають про простих смертних програмістів не можна. Витягнувши з mercurial-репозиторію код проекту, можна помітити в кореневій папці цікавий каталог misc, по-нашому "різне", чи "всяка фігня". Так от в цей пакет включена підтримка режимів редагування Go коду для:
 • Kate (редактор під KDE)
 • XCode (Mac OS IDE)
 • Emacs
 • Vim
Але одна лише підствітка синтаксису звичайно ж не є повноцінним IDE. Для мене найпершим варіантом було використання gedit на Ubuntu. Одна добра людина описала, як можна додати підсвітку синтаксису для Go в gedit. Оскільки підтримка make і консолі в gedit'і є, по Ctrl-F8 можна збирати і запускати проект з make файлу. (з emacs і vim це все також можливо, але я з ними не дружу).

Уже краще, але все одно немає повноцінної підтримки проектів і дебаггера, не кажучи уже про крос-платформовість, а мені для моїх задач часто доводиться сидіти під різними ОС, і перезавантажуватись кожен раз туди-сюди не дуже-то й приємно.

Потім мені в руки попалась відкрита Go Lite IDE, проект дуже молодий, зараз у версії 0.2.1. GUI на базі Qt, пишуть, що працює на Mac OS X, windows та linux, та ще й на 32 і 64-бітних версіях. Пробував поки тільки під Ubuntu Maverick (10.10) x64 - працює добре, сам не збирав - ставив бінарники. Виглядає наступним чином:

Скріншот Lite IDE
Зразу скажу, що IDE спеціалізоване, тілько для Go, поки що містить мінімум необхідного інструментарію:

 • Підсвітка синтаксису
 • Менеджер проектів
 • Збірка і запуск проектів
 • Збірка і запуск окремих файлів (без проектів), насправді великі IDE про таку маленьку зручність часто "забувають", а тому доводиться створювати проект, ставити купу галочок, заповнювати тисячу полів тільки для того, щоб написати простий окремий скрипт.
 • Інструмент автозбірки і парсер файлів gopromake
 • Запуск в дебаг-режимі (gdb)
Інтерфейс поки має дрібні баги і недоліки (наприклад, можна стерти вивід консолі, прокрутка виводу глючить), але, в принципі, це не дуже відволідає. Поки зупинюсь на цьому.

P.S.
Якщо хтось може порадити щось краще - пишіть в коментарі.

Альтернативні рішення

Ну що ж, буду тут додавати ще альтернативні варіанти засобів розробки для Go.

Goclipse (дякуб Назару Бардюку)

Goclipse - плагін під Eclipse. Відрізняється наступним:
 1. Підтримка автодоповнення (goassist).
 2. Інтеграція з системою попереджень та помилок Eclipse.
 3. Автоматичне створення make-файлів

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

Python: PEP-8 чи не PEP-8

Пост - не технічний, кому не цікаво - можете далі не читати... PEP-8, хоча й фактично є пропозицією по розширенню Python під номером 8, серед Python програмістів уже став терміном, що позначає правила стилю оформлення коду. Ні, я не збираюсь зараз описувати його тут - про нього можна почитати в першоджерелі . Питання в тому, слідувати цьому стандарту, чи не слідувати? Ітак, стандарт це в більшості випадків добре, оскільки вносить порядок. Наприклад, стандарт USB 2.0 - просто прекрасний стандарт, уявіть собі, якби флешки були не USB, а кожна мала б свій вихід :)... Жахливо, так, були б у нас USB-порти як card-reader'и - 62 в 1.. Реально 62 в 1 Інша справа з PEP-8. Тут все по іншому, адже програма не змінює свою поведінку, якщо ми будемр робити відступ не в 4 пробіла, а 2 (добре, що більшість, все-таки, робить 4), або будемо ставити пробіл перед другою дужкою, чи не будемо і т.д..  Отже, кожен програміст може редагувати свій код як йому хочеться. Мені, наприклад, подобається