Перейти до основного вмісту

Мої сумбурні враження від PyCon UA 2010

Розпишу, мабуть, по пунктах

 1. Дуже сподобалась доповідь Андрія Свєтлова. Мінусами були тільки проблеми з підключенням ноута до проектора, а також те, що його швидко "зігнали" зі сцени за відсутністю часу. Дуже пізнавальна доповідь по внутрішній організації коду на python, а такоє цінні примітки в по багатопоточності (думаю, тим, хто займаєтьсяя цим, було корисно послухати, а тим більше - новачкам.

 2. Цікава доповідь "Good API Design" від Armin Ronacher. Дуже класно оформлена, показав як API робити не треба, і як треба на прикладах. Тобто оформив основні принципи і розжував їх.
   
 3. Чувачок з Техасу з доповіддю по GeoDjango дуже класно підготувався в плані використання українських назв в класах і локаціях (типу class Oblast, Київ і т.д.), в принципі показав таке собі шоу з Django + Google Earth, розказав про стандарти геокодування. Досить цікаво, якщо почитати цим займатись, то він дав дуже хороші вказівки, куди рухатись. До слова, він же і є core-developer цього самого GeoDjango.

 4. Andrew Godwin дав хорошу оцінку вкористаннюю БД в різних випадках. Тут згожен, більше для тих, хто з БД стикається мало.

 5. 2 доповіді по GAE були ковтком сіежого повітря. Спочатку Кашкін розхвалив GAE, показав image-board, який зразу ж жорстко затролили, розбавивши обстановку, а потім ще один учасник погнобив GAE Datastore (ну, так вийшло).

 6. Доповідь по HTML5 була більше оглядовою, і про те, куди рухається це все дело, в тому числі з позиції Гугла, оскільки Michael Mahemoff там працює.

 7. На рахунок монго, цифри були, тільки не вразили. Тобто 4 млн. документів в 100 колекціях при середньому навантаженні працює. А як дальше - досвіду в них поки нема.

IMHO

 1. Були доповіді цікаві, були і нецікаві.
 2. Не сподобалось те, що маса Django, склалось враження, що сьогодні на Python крім Django-сайтів більше ніхто нічого не робить.
 3. Lightning-talks - досить весело, особливо "Python після литра", такі собе just-for-fun штуки.
 4. В цілому - класна конфа.

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

Переходимо на Python 3. Де ж ти, reduce?

Це мій другий пост про освоєння Python 3. Почався він з того, що захотілось мені використати всім відому вбудовану функцію reduce, а я замість робочого коду отримав NameError . Виявляється в Python 3 вона вже не вбудована, а знаходится в модулі functools , в який, починаючи з версії Python 2.5, засунули декілька корисних речей для роботи з об'єктами-функціями. Тобто тепер функцію reduce потрібно імпортувати. from functools import reduce Варто зазначити, що специфікація функції не змінилась, працює вона точно так, як і в другому пітоні. Постало питання: "Навіщо?". (Більш детально про reduce читаємо в документації ). З чого все почалось? А почалось все з Гвідо ван Россума, який сказав наступне, коли тільки Python 3k починали розробляти. Ось довільний переклад: Близько 12 років тому в Python з'явились lambda, reduce(), filter() і map(); з'явились вони через (здається) Lisp-хакера, якому не вистачало їх в Python, і який надав працюючі патчі. Але, незважаючи ні на щ