Перейти до основного вмісту

Заміна сигналу m2m_changed для Django 1.1.x

Зіткнувся тут з необхідністю використовувати в проекті сигнал на зміну зв'язку "багато до багатьох". Для тих, хто з цим не стикався, коротко поясню. Ось приклад:
"Необіхдно виконати деякі дії над користувачем у виапдку, коли його включають в групу, або виключають з неї".
В Django 1.2.x існує прекрасний сигнал m2m_changed для обробки таких подій, чого не було у версії 1.1.x, про яку я зараз і пишу.
Перше, що приходить в голову - писати їендлер сигналу post_save для моделі django.contrib.auth.User. Але, спробувавши це зробити, ми побачимо, що в хендлері сигналу ми отримали зміни в об'єкті-користувачі, але групи, в які він включений, не змінились. Проблема в тому, що зв'язок "багато-до-багатьох" відбувається через додаткову таблицю, і на цьому етапі ми не отримуємо зміни, оскільки вони ще не відбулись.
Є декілька шляхів вирішення даної задачі, які підходять при різних вимогах.
1. Створюємо свій власний менеджер моделей (django.db.models.Manager)
Даний підхід, мабуть, вийде найбільш універсальним для даної задачі. Створивши свій менеджер, можна перевизначити методи add, clear, додавши туди необхідну поведінку. Таким чином, вказуємо дії, які можна виконати, в одному місц.
2. Запам'ятовуємо змінені об'єкты, і робимо подальшу обробку в запланованій задачі.
Цей варіант підійде тільки тоді, коли вплив змін є некритичним для роботи проекту, а дії можуть бути виконані через певний час після внесення змін в об'єкти.
3. Використовуємо save_model класу ModelAdmin.
Метод save_model цікавий тим, що отримує в якості аргументів, крім моделі, ще й форму, що дозволяє порівняти старий стан об'єкту і новий через form.cleaned_data, на базі чего можна виконати необхідні додаткові дії. Використовувати варто тоді, коли гарантується зміна моделі через адміністративну частину сайту.
4. Виконуємо дії у view чи чи формі при збереженні об'єкту.
Аналогічно до попереднього методу, тільки так протрібно робити у всіх формах і в'юхах, які приймають участь в зміні потрібного атрибута об'єкта.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О

Python: PEP-8 чи не PEP-8

Пост - не технічний, кому не цікаво - можете далі не читати... PEP-8, хоча й фактично є пропозицією по розширенню Python під номером 8, серед Python програмістів уже став терміном, що позначає правила стилю оформлення коду. Ні, я не збираюсь зараз описувати його тут - про нього можна почитати в першоджерелі . Питання в тому, слідувати цьому стандарту, чи не слідувати? Ітак, стандарт це в більшості випадків добре, оскільки вносить порядок. Наприклад, стандарт USB 2.0 - просто прекрасний стандарт, уявіть собі, якби флешки були не USB, а кожна мала б свій вихід :)... Жахливо, так, були б у нас USB-порти як card-reader'и - 62 в 1.. Реально 62 в 1 Інша справа з PEP-8. Тут все по іншому, адже програма не змінює свою поведінку, якщо ми будемр робити відступ не в 4 пробіла, а 2 (добре, що більшість, все-таки, робить 4), або будемо ставити пробіл перед другою дужкою, чи не будемо і т.д..  Отже, кожен програміст може редагувати свій код як йому хочеться. Мені, наприклад, подобається