Перейти до основного вмісту

Ubuntu Linux: Montior out of range

Передмова

Прийшов я, значить, на роботу, стукнув по кнопці включення комп'ютера, і через декілька секунд загрузки Ubuntu побачив напис: Monitor out of range (68.5kHz * 60Hz), а система не грузиться. От блін, думаю, приплив. Ну що ж, звісно, першою моєю дією було натискання "Ctrl" + "Alt" + "F1", які перенесли мене в лінуксову консоль.

Monitor out of range

Недовго думаючи, встановив lynx:

sudo apt-get install lynx-cur

і ввів в Гуглі нехитрий пошуковий запит: "Ubuntu monitor out of range". Трошки полазив (більше в лінксі, вибачте, не витримав) і все, що я встиг знайти - це те, що проблема з X.org. Нє, ну це дуже цінна інформація (сарказм). З того, що порадили: 

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg 

не допомогло зовсім.

І тут я згадав

І тут я згадав, що вчора хотів собі поміняти розширення екрану з 1600*900 на 1980*1080, і навітьзробив це. Але дарма, так як я ще додатково встановив частоту оновлення, яку мій тазік дозволити собі (мабуть) не міг. Ну, далі діло пішло простіше: 

sudo vim /etc/X11/xorg.conf

Змінюємо розширення на поменше, і вуаля - все працює. Хоч часу пішло не багато - хвилин 7, а неприємно.

Післямова

Все можна зробити набагато швидше, нічого не чімаючи. Розумні люди підказують, що можна поцокати "Ctrl" + "Alt" + "Numpad+", поки не знайдеться те розширення, яке запрацює.

Коментарі

  1. Пытался на днях поставить на старый (2004 года выпуска) сервер свежую версию nethserver - та же проблема (out of range).
    Попробовал Ctrl Alt Num+ по рекомендации — действительно работает, подсказывают действительно умные люди.
    Спасибо умным людям, спасибо вам, Ростислав! )

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Регулярні вирази в Python: вивчення та оптимізація

Writing a regular expression is more than a skill -- it's an art. Jeffrey Friedl Що це таке? Рано чи піздно майже кожному програмісту в своєму житті доводиться стикатись з регулярними виразами. Термін "Регулярні вирази" є перекладом з англійської словосполучення "Regular expressions" і не є зовсім точним, а для тих, хто перший раз почув цей термін, мабуть, навіть спантеличуючим (я, наприклад, коли вперше почув, ніяк не міг собі второпати по назві, хоча б приблизно, що це, і для чого використовується). Літературний і більш осмислений переклад звучав би, мабуть, як "шаблонні вирази". Але назва вже прижилась, а скажете "шаблонні вирази" - вас просто не зрозуміють :). Звідси: Регулярний вираз -  це рядок, що задає шаблон пошуку під-рядків в рядку. Регулярні вирази використовуються для аналізу текстів на предмет відповідності текстової інформації деякому шаблону. Наприклад , шаблон, що задає слово, яке містить букву "к". Де застосовують

Переходимо на Python 3. Де ж ти, reduce?

Це мій другий пост про освоєння Python 3. Почався він з того, що захотілось мені використати всім відому вбудовану функцію reduce, а я замість робочого коду отримав NameError . Виявляється в Python 3 вона вже не вбудована, а знаходится в модулі functools , в який, починаючи з версії Python 2.5, засунули декілька корисних речей для роботи з об'єктами-функціями. Тобто тепер функцію reduce потрібно імпортувати. from functools import reduce Варто зазначити, що специфікація функції не змінилась, працює вона точно так, як і в другому пітоні. Постало питання: "Навіщо?". (Більш детально про reduce читаємо в документації ). З чого все почалось? А почалось все з Гвідо ван Россума, який сказав наступне, коли тільки Python 3k починали розробляти. Ось довільний переклад: Близько 12 років тому в Python з'явились lambda, reduce(), filter() і map(); з'явились вони через (здається) Lisp-хакера, якому не вистачало їх в Python, і який надав працюючі патчі. Але, незважаючи ні на щ

Python: як програмно перемкнути розкладку клавіатури в Windows

Дослідивши дане питання, я побачив, що Python не має засобів "з коробки" для вирішення цієї задачі. Відвоідно, задача повинна вирішуватись для каждої ОС своїм шляхом. Дане рішення було знайдено мною для ОС Windows XP +. Панацея - Win API Для того, щоб виконати завдання необхідно встановити додатково бібліотеку pywin32 , яка надає доступ до функцій Windows API з Python. З цієї бібліотеки нам знадобиться модуль win32api . >>> import win32api Дослідивши його вміст, можна побачити, що для роботы з розкладкою клавіатури є декілька функцій і одне системне повідомлення Windows - WM_INPUTLANGCHANGE : GetKeyboardLayout GetKeyboardLayoutList LoadKeyboardLayout В даному випадку для нас важлива саме остання функція - LoadKeyboardLayout . Дана функція завантажує нову розкладку (якщо вона ще не завантажена) і виконує після цього ще якісь дії; приймає в якості аргументів два: рядок з ідентифікатором розкладки. дію. Більш детально про їхні можливі значення можна почитати в MSDN . О